مزایا و معایب سیستم داکت اسپلیت چیست

سیستم داکت اسپلیت چیست

مزایا و معایب سیستم داکت اسپلیت چیست

استفاده از داکت اسپلیت ها می تواند مزایای متعددی را برای خریداران آنها در پی داشته باشد. اگر علاقه مندید بدانید مزایا و معایب سیستم داکت اسپلیت چیست کافیست ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

سیستم داکت اسپلیت چیست

مزایای سیستم داکت اسپلیت چیست

  1. داکت اسپلیت ها قادرند هوای تازه تامین کنند.

با استفاده از انواع داکت اسپلیت می ‌توان هوای تازه ای را که برای یک ساختمان مورد نیاز است در فصل زمستان و تابستان با اکسیژن کافی تامین نمود.

  1. قیمت اولیه داکت اسپلیت ها نسبت به سیستم های دیگر کمتر است.

از جمله مزایای داکت اسپلیت ها آن است که قیمت اولیه شان در مقایسه با سیستم های دیگر همچون فن کویل ها و مینی چیلرها پایین تر است. البته باید یادآور شد هزینه‌ های اجرای انواع داکت اسپلیت نسبت به سیستم هایی مثل فن کویل و چیلر بالاتر است.

  1. داکت اسپلیت ها می توانند با تکنولوژی دور متغیر کار کنند.

زمانی که شما برای خرید داکت اسپلیت به یکی از مراکز فروش این محصول نظیر شرکت تهویه سبز مراجعه می ‌کنید با دو نوع محصول رو به رو می ‌شوید: داکت اسپلیت معمولی و داکت اسپلیت اینورتر. داکت اسپلیت های اینورتر این مزیت را دارند که نیازی نیست به طور پیوسته با حداکثر توان خود کار کنند. در واقع این دستگاه ها قادرند متناسب با نیازها و با کاهش و افزایش دور موتور محرک کمپرسور به تامین تهویه مطبوع بپردازند.

از آنجایی که معمولا کمپرسور اسکرال در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد نوع اسکرال در مقایسه با کمپرسورهای دیگر ارزان قیمت تر است. همچنین این نوع از کمپرسورها صدا و لرزش کمتری داشته و از طول عمر بیشتری نسبت به کمپرسورهای دیگر برخوردارند. گفتنی است در تولید سیستم های دیگر نظیر فن کویل ها و مینی چیلرها هم از تکنولوژی اینورتر و کمپرسورهای اسکرال کمک گرفته می‌ شود.

سیستم داکت اسپلیت چیست

  1. داکت اسپیلت ها هوا را فیلتر می ‌کنند.

در پاسخ به این پرسش که مزایای سیستم داکت اسپلیت چیست باید بدانید فیلتر کردن هوا نیز از جمله مزایای این دستگاه هاست. دستگاه‌ های داکت اسپلیت این قابلیت را دارند که هوای ورودی به محیط را فیلتر کنند. فیلترهایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند محصولاتی قابل شستشو هستند.

  1. استفاده از داکت اسپلیت موجب مجزا شدن هزینه‌ های شارژ می شود.

داکت اسپلیت ها برخلاف سیستم ‌هایی نظیر چیلر موجب می ‌شوند هزینه شارژ هر یک از واحدهای یک آپارتمان به نحوی مطلوب مجزا شود. در واقع با بهره گیری از چنین سیستمی می ‌توان کاری کرد که هزینه های مصرف انرژی جهت سرمایش و گرمایش هر یک از واحدها از هزینه ‌های مربوط به شارژ عمومی ساختمان مجزا شود. بر این اساس هر یک از واحدهای آپارتمان می ‌تواند میزان مصرف خود را کنترل کند. این موضوع از جمله مهم ترین مزایایی به شمار می‌ رود که استفاده از داکت اسپلیت ها برای خریداران به همراه دارد.

  1. دستگاه ‌های داکت اسپلیت را می ‌توان به جای چند اسپیلت استفاده کرد.

یکی دیگر از مزیت هایی که برای داکت اسپلیت ها مطرح می ‌شود قابلیت استفاده از این دستگاه ها به جای چند دستگاه اسپلیت است. در حقیقت شما با خرید دستگاه داکت اسپلیت می توانید یک دستگاه را به جای چند دستگاه اسپیلت استفاده کنید. این اقدام موجب می ‌شود هزینه‌ های مربوط به بهره برداری، نگهداری و تعمیرات کاهش پیدا کند. از سوی دیگر داکت اسپلیت ها نیاز به استفاده از خدمات تکنسین ها را از بین می ‌برند.

سیستم داکت اسپلیت چیست

معایب سیستم داکت اسپلیت چیست

داکت اسپلیت ها در کنار مزایای متعددی که برای خریداران ایجاد می ‌کنند یکسری معایبی هم دارند. به طور مثال مصرف برق این دستگاه‌ ها در مقایسه با چیلرها بیشتر است. عیب دیگر داکت اسپلیت ها آن است که نباید آنها را در بالای حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده کرد.

برخی اوقات ممکن است فضای کافی برای آن که بتوان یونیت های داخلی دستگاه ‌های داکت اسپلیت را قرار داد وجود نداشته باشد. این مساله موجب می‌ شود سر و صداهایی که از موتور فن داکت اسپلیت ناشی می شود تا حدی ناراحت کننده باشد.

سیستم گرمایش داکت اسپلیت ها را نمی توان به عنوان سیستم پایه قلمداد کرد زیرا عملکرد این دستگاه ها در گرمایش ساختمان ضعیف است. به همین دلیل لازم است پکیج یا موتورخانه هم در کنار داکت اسپلیت و به عنوان مکمل این دستگاه استفاده شود.

عرضه انواع داکت اسپلیت توسط مجموعه تهویه سبز

پیشنهاد می ‌شود برای مشاهده انواع مدل های داکت اسپلیت ایرانی و خارجی و اطلاع از قیمت داکت اسپلیت با شرکت تهویه سبز تماس حاصل نمایید. این شرکت انواع دستگاه های تولید داخل و خارج را در پاسخ به تقاضای مشتریان خود عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button